Стандарти

МСФЗ 17: Досвід впровадження в страхових компаніях

23.05.2023

 

 

Команда LUCAS є однією з небагатьох професійних практик в Україні, що мають успішний досвід впровадження МСФЗ 17 в страхових компаніях. Не зважаючи на загальну тривогу учасників ринку щодо впровадження МСФЗ 17, наш успішний досвід інтеграції стандарту в систему обліку наших клієнтів свідчить про те, що фінансові керівники та бухгалтери легко освоюють нові правила та процедури, розуміючи їх зв’язок зі своєю діяльністю.

 

Відтак, можемо з впевненістю стверджувати, що МСФЗ 17 є доволі зрозумілим і логічно побудованим стандартом, який допомагає зробити фінансову звітність більш прозорою, детальною та послідовною.

 

Міжнародний стандарт фінансової звітності 17 “Страхові контракти” є обов’язковим для застосування учасниками страхового ринку починаючи з 1 січня 2023 року.

 

МСФЗ 17 поєднує поточне вимірювання майбутніх грошових потоків з визнанням прибутку протягом періоду надання послуг за договором. Стандарт презентує результати страхових послуг (включно з презентацією страхових доходів) окремо від страхових фінансових доходів або витрат, та вимагає від підприємства зробити вибір щодо політики обліку – чи визнавати всі страхові фінансові доходи або витрати в прибутку або зараховувати частину цих доходів або витрат в інші сукупні доходи.

 

Якщо для вашої страхової компанії МСФЗ 17 все ще не є до кінця прозорим та зрозумілим, якщо ви вагаєтесь чи застосовувати загальний підхід або спрощений, заснований на розподілі премій, зателефонуйте в LUCAS або надішліть ваш запит – ми будемо раді допомогти вам.