Стандарти

ISQM: Оновлені вимоги щодо контролю якості в аудиті

15.12.2022
 

Аудиторська практика LUCAS рада повідомити про успішне завершення процесу переходу внутрішньої системи контролю якості від стандарту з контролю якості ISQC1 до нових стандартів з управління якістю ISQM.

Нові стандарти ISQM, видані IAASB, вводять новий підхід до системи управління якістю в аудиті та надають для цього ширший фреймворк. На відміну від стандарту ISQC1, що працював з 2012 року та передбачав процедури з контролю якості під час завершення виконання завдань, ISQM фокусуються на превентивному виявленні та реагуванні на ризики якості в аудиті.

ISQM не вимагають створення системи контролю якості, яка відповідає конкретним шаблонним критеріям. Власна оцінка ризиків щодо якості є основою для розробки системи управління якістю в кожній окремій аудиторській практиці, тому системи, впроваджені в різних фірмах, тепер можуть відрізнятися між собою значно більше, ніж це було можливо раніше.

Під час переходу було розроблено нові політики та процедури, які прийшли на заміну старій редакції внутрішніх стандартів LUCAS, і враховують нові вимоги до аудиторських практик, встановлені ISQM.

Група внутрішнього контролю якості LUCAS приділяє постійну увагу моніторингу та покращенню процесів, пов’язаних з наданням аудиторських послуг, і перехід на нові стандарти є суттєвим кроком в розвитку системи управління якістю нашої аудиторської практики.